Kursy on-line | Firmowe spotkania zespołów rozproszonych
Kursy on-line | Firmowe spotkania zespołów rozproszonych

W pracy pojęcie grup rozproszonych, to nic innego jak zespół zdalny. Takie podejście wykorzystuje coraz więcej pracodawców. Nie tylko ze względu na pandemię, która nas doświadcza. Jednym z czynników wpływającym na coraz większą popularność jest to, że pracodawca ma większy wybór pracowników. Nie zawsze w danym mieście znajdzie się takiego pracobiorcę, którego można znaleźć 300 kilometrów dalej. Dlatego ważne jest, aby dobrze zintegrować grupę i urządzać integrację czy firmowe spotkania. 

Główną obawą wśród pracodawców przy przejściu na home office, jest to, że pracownicy nie będą zdyscyplinowani. Co za tym idzie, będą problemy z koncentracją, ze skupieniem, z wykonywaniem narzuconych im zadań. Następstwem tego jest spadek efektywności, zmniejszenie przychodów w firmie... I tak dalej i tak dalej. Przykładów obaw możemy mnożyć w nieskończoność, bo zawsze łatwiej zobaczyć minusy danego rozwiązania, aniżeli plusy. Na przykładzie wielu firm można zobaczyć, że takie obawy są dość mocno przesadzone. Branża IT działa na takich zasadach już od dłuższego czasu i widzimy, jak prężnie ona się rozwija. Można też przeczytać sporo artykułów o firmach, które zamknęły swoje biura i pieniądze zaoszczędzone na dzierżawie, zainwestowały w nowych pracowników. Dzięki temu można podpisywać więcej umów o współpracę z firmami i zmaksymalizować zyski. Wiadomo, że nie wszystkie działalności mogą sobie na to pozwolić, ale pokazuje to, że odrobina ryzyka może popłacić. W tym wypadku odrobiną ryzyka może być utworzenie zespołu rozproszonego. 

Zalety grup rozproszonych

Zalet z zespołów zdalnych jest kilka. Przede wszystkim mamy większe pole do wyboru pracowników. Jeśli mieszkając w Poznaniu mamy do wyboru - dla przykładu - pięć tysięcy specjalistów. To w całej Polsce możemy mieć ich 50 tysięcy. Statystycznie rzecz ujmując mamy o wiele większe szanse na znalezienie kandydata, który odpowiada nam cechami wolicjonalnymi, czy zdobytymi już umiejętnościami. Czas pracy również może wliczać się do plusów. Często dzięki temu człowiek może zaoszczędzić ponad godzinę, którą "marnuje" na przejazdach do i z miejsca pracy. Jednak w obecnych czasach największym plusem jest to, że nie narażamy się na zarażenie wirusem. Minimalizujemy przez to ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania choroby. 

Spotkania motywacyjne i integracyjne

Jak wyżej wspomniano, dla większości pracodawców sporą obawą jest zmniejszenie efektywności i zredukowanie zysków. Problem istnieje głównie w tym, że osoby zatrudniające nie mają większego pomysłu i planu w czasach pandemii na to, jak można wprowadzić działania dążące do integracji swoich podwładnych. Głównie trzeba zadbać o komunikację. Czy to przez telefon, maila czy inne programy, które powstają na bieżąco i jest ich już wręcz na pęczki. Można w nich przebierać dłużej niż w warzywach na straganie. Dlatego każdy znajdzie dla siebie odpowiedni komunikator, jakkolwiek jego wymagania nie byłyby wygórowane. Wiadomo, że wszystko jest utrudnione. Spotkania w wąskim gronie, a tym bardziej różne formy integracji nawet wewnątrz firmy. Wiadomo też, że warto wzbudzić w pracownikach przynależność do firmy. Jeśli urodziło się zapytanie w Twojej głowie. "Ale jak, przecież wszystko pozamykane, spotkania, integracje, różne eventy. Jak zespolić drużynę?". No to już spieszymy z odpowiedzią na wszystkie nurtujące pytania odnośnie kwestii imprez firmowych. 

Akademia rozwiązaniem problemów

Chcemy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy chcą zintegrować swoją drużynę poprzez imprezy firmowe. Jako Akademia Gotowania The Best Food używamy najnowszej technologii do prowadzenia kursów kulinarnych i zajęć z gotowania. Wszystko odbywa się on-line, dzięki czemu nieważne czy masz zespół rozproszony po całej Polsce, Europie czy nawet świecie. Ważne, by uczestnicy mieli dostęp do Internetu. Potem dzieje się to, co najlepsze. Czyli nauka gotowania kuchni, na którą się zdecydujecie. Nie ma u nas ograniczeń co do zakątków świata, z którego można poznać gastronomię. Jeśli macie ochotę na kuchnię włoską, to napiszcie do nas, kuchnia japońska? Żaden problem! Wystarczy dogadać się ze współpracownikami, zrobić ankietę albo zwyczajnie brać regularny udział w naszych kursach. Jest to świetny sposób na zintegrowanie zespołów rozproszonych. Jest to zaczyn to budowania pozytywnych relacji, do poczucia większej przynależności w firmie. Nie ważne też dla nas jest to, czy ma ktoś doświadczenie w kuchni, czy ugotowanie wody na herbatę jest dla niego nie lada osiągnięciem. U nas odnajdzie się każdy, który ma chęci do poznania świata kuchni, nauki, ale przede wszystkim ma chęci do dobrej zabawy z wielką ilością uśmiechu na twarzy. 

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz lub zadzwoń do nas - tel: 501335636, mail: akademia@thebestfood.pl 

Czekamy na Ciebie! 

KALENDARZ - nadchodzące warsztaty:

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl