Skip to content Skip to footer

AKADEMIA GOTOWANIA THE BEST FOOD - SZKOŁA GOTOWANIA NA ULICY DĄBROWSKIEGO

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Akademia Gotowania The Best Food przy ulicy Dąbrowskiego, to istna kolebka wiedzy kulinarnej w stolicy Wielkopolski. Warsztaty gotowania prowadzone przez naszą wykwalifikowaną kadrę tworzą niezapomniane wrażenia. Umiejętne połączenie nauki, połączone z wyśmienitą zabawą i uśmiechem na twarzy każdego z naszych uczestników, jest dla nas priorytetem i dzięki naszym kursantom wiemy, że spełniamy oczekiwania każdej z osób. Akademia Gotowania The Best Food to najstarsza w Poznaniu szkoła gotowania. Do końca 2021 roku w naszych kursach gotowania wzięło udział ponad 20000 osób. Realizujemy kursy zarówno zgodnie z kalendarzem umieszczonym na naszej stronie www, jak i imprezy integracyjne i spotkania firmowe w formie kursów gotowania. Nie ma znaczenia czy chcesz uatrakcyjnić spotkanie z kontrahentami, czy pracownikami, nasze kursy gotowania są idealnym pomysłem. Organizujemy kursy z wszystkich kuchni narodowych świata. Możesz zamówić kurs pieczenia słodkości, kurs kuchni polskiej lub kurs grillowania steków. Kursy realizujemy również w języku angielskim oraz w dowolnym miejscu Polski. Imprezy firmowe, integracyjne, wieczory panieńskie, imprezy okolicznościowe. Akademia Gotowania „The Best Food” to miejsce dla osób z pasją kulinarną. W ofercie dostępnych jest wiele kursów dla dorosłych oraz dzieci. Warsztaty dają możliwość rozwoju pasji, jest to również świetna okazja do poznania nowych smaków. W zależności od upodobań kulinarnych każdy znajdzie coś dla siebie. Nie masz pomysłu gdzie kreatywnie spędzić czas ze znajomymi? Akademia Gotowania to doskonałe miejsce na imprezy integracyjne i spotkania grupowe. Mali kucharze mogą spróbować swoich sił na specjalnych warsztatach kulinarnych pod okiem profesjonalnego kucharza. Akademia Gotowania The Best Food, to miejsce dla każdego.

GDZIE SIĘ ZNAJDUJEMY

Akademia Gotowania The Best Food znajduje się – mówiąc wręcz poetycko – w samym sercu pięknych Jeżyc. Mieścimy się przy ulicy Dąbrowskiego 7, w bliskim sąsiedztwie miejsca krzewiącego kulturę, jakim jest Teatr Nowy w Poznaniu. Bliskość tak znamienitego budynku sprawia, że bardzo łatwo do nas trafić.

Aby uniknąć ewentualnych zagwozdek, bardzo łatwo można znaleźć informacje o nas w Google Maps. Wtedy jest wręcz 100% pewności, że każdy do nas trafi bez najmniejszego problemu. Jednak jeśli pojawią się jakieś nieścisłości, nasz szyld doprowadzi wszystkich do celu, jakim jest Akademia Gotowania The Best Food.

JAK DOJECHAĆ

Lokalizacja naszej szkoły gotowania przy ulicy Dąbrowskiego 7 jest wielkim udogodnieniem dla wszystkich, którzy chcą do nas dojechać. Znajdujemy się w sąsiedztwie ścisłego centrum komunikacyjnego, jakim jest poznański szybki tramwaj, a także węzeł przesiadkowy Most Teatralny/Rondo Kaponiera. Do naszej Akademii Gotowania The Best Food, można dojechać tramwajami linii 3, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18.

CIEKAWOSTKI O ULICY

Trzeba zwrócić również uwagę na ulicę, przy której nasza Akademia Gotowania The Best Food się znajduje. Wszak ulica Jana Henryka Dąbrowskiego ma dla poznaniaków, jak i dla samego Poznania ogromne znaczenie. Tak samo, jak Akademia Gotowania The Best Food jest swoistą ikoną na mapie szkół gotowania w stolicy Wielkopolski. Dąbrowskiego, jest to w końcu najdłuższa ulica w Poznaniu. Niektórzy podają dwa metraże, ale w oficjalnym zapisie w księgach, ulica ma długość aż 8175 metrów. O ogromie ulicy niech świadczy fakt, że posiada ona ponad 500 numerów adresowych i przebiega aż przez cztery dzielnice. Jeżyce, Ogrody, Wolę i Krzyżowniki-Smochowice. Ulica ma swój początek zaraz przy moście Teatralnym, czyli tam, gdzie znajduje się nasza Akademia Gotowania The Best Food.

Pisząc wyżej, że ulica miała ogromne znaczenie dla Poznania, świadczy fakt, że powstała ona specjalnie w 1828 roku, dość szybko po przyjęciu Wielkopolski do Prus i miała ważne znaczenie komunikacyjne. Mianowicie na samym początku określano ją mianem Post Strasse. Nazwa wzięła się z języka niemieckiego i oznacza dosłownie ulicę pocztową. W tamtych latach to właśnie ta ulica była zaczynem trasy poczty pomiędzy Poznaniem, a stolicą Niemiec, Berlinem. Co prawda nie była to droga ekspresowa, bo podróż trwała aż 26 godzin pomiędzy oboma miastami, jednak nie można odbierać tej ulicy znaczenia w historii.

Najbardziej reprezentatywny charakter, Jeżyce posiadają właśnie na trasie od mostu Teatralnego, do rynku Jeżyckiego. W sąsiedztwie naszej szkoły kulinarnej w 1906 roku powstała secesyjna kamienica, która swoim pięknem ozdabia centrum Poznania. Natomiast w 1923 roku powstał tam Teatr Nowy, wtedy imienia Heleny Modrzejewskiej, obecnie imienia Tadeusza Łomnickiego, jednego z najbardziej wybitnych aktorów, który zmarł na deskach tego teatru.

Geneza nazwania ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego, nazwiskiem właśnie tego generała jest bardzo prosta. Poznań był pierwszym miastem na mapie Polski, do którego wkroczyły wojska napoleońskie. Wtedy na ich czele szedł właśnie generał Dąbrowski. Wjechał on główną ulicą łączącą Poznań i Berlin i dla upamiętnienia tego wydarzenia, w 1919 roku nazwano tę ulicę właśnie jego imieniem.

Prezent dla Ciebie - kod rabatowy
Promocja Świąteczno - Noworoczna

kod rabatowy: najlepszaakademia

Wprowadź w koszyku z zamówieniem.