Skip to content Skip to footer
KURS SUSHI – skorzystaj z poniższych odnośników aby dowidzieć się więcej o warsztatach. Harmonogram warsztatów znajdziesz w kalendarzu.

Warsztaty kulinarne:Kurs Sushi

KURS SUSHI

Filters Sort results
Reset Apply
Wybierz termin:
30/10/23
godzina:
19:00
KURS SUSHI
13/11/23
godzina:
19:00
KURS SUSHI
27/11/23
godzina:
19:00
KURS SUSHI

Zobacz więcej

Zapraszamy Państwa do zanurzenia się w świat prostoty i perfekcji japońskiego sushi. Podczas warsztatów w naszej Akademii Gotowania w Poznaniu przeniesiemy Was do kraju Kwitnącej Wiśni. Poznacie historię, ciekawostki i dzień dzisiejszy sushi. Odkryjemy przed Wami tajniki praktycznego przygotowania perfekcyjnych rolek. Chcemy Abyście na naszych warsztatach zrozumieli jak wiele wymagają Japończycy od siebie przygotowując sushi. Jak wiele wymagają od składników używanych do przygotowywania sushi i skąd bierze się ogromna popularność tej wyjątkowej potrawy.

Nasz doświadczony Sushi Master podzieli się z Wami wiedzą na temat przyrządzania idealnego sushi.  W czasie kursu porozmawiamy o ryżu, który jest sercem i duszą sushi. Dowiecie się z czym przygotować tradycyjne sushi oraz jak je podać. Przybliżymy Wam japońskie terminy i nazwy. Co to jest oshinko, kanpyo, tobiko, wasabi, hashi, katsuramuki itd.? Jak perfekcyjnie w domu ugotować ryż do sushi?

Część teoretyczną umiejętnie połączymy z częścią praktyczną w czasie której każdy Uczestnik przygotuje nigiri, hosomaki, futomaki oraz uramaki stanowiące fantastyczny posiłek. Gwarantujemy, że zarówno osoby po raz pierwszy dotykające płatów nori na macie oraz takie, które używają w domu yanagiby, spędzą u nas niezapomniany wieczór przy sushi i herbacie. Po uczcie wszyscy Uczestnicy otrzymają okolicznościowy dyplom.

さようなら sayōnara

  • futomaki z łososiem
  • hosomaki
  • nigiri z tamago i łososiem
  • uramaki (california maki) z surimi
  • 2-3 godziny.

Kurs sushi jest jednym z najczęściej wybieranych kursów przez Firmy zlecające nam organizację imprezy integracyjnej czy tez spotkania z Kontrahentami. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie wszyscy mogą lubić sushi… Nie ma obaw, dobierzemy menu odpowiednie dla wegan lub osób mających inne preferencje żywieniowe. Wspólne przygotowywanie Sushi integruje uczestników kursu. Jesteśmy w stanie wpleść w kurs sushi, konkursy i zabawy jeśli Zamawiający sobie tego życzy. Kurs jest zawsze niezapomnianym przeżyciem i kończy się wręczeniem dyplomów Uczestnikom.